Historia

Kaliskie Towarzystwo Tenisowe zostało założone w roku 1993 roku. Od początku naszą siedzibą były korty ziemne przy ulicy Łódzkiej 19 (tuż koło Stadionu Miejskiego). Na przestrzeni  blisko dwudziestu lat nasz obiekt przechodził szereg zmian i renowacji.

W 2009 roku nad dwoma kortami postawione zostało oświetlenie umożliwiające grę do późnych godzin wieczornych oraz organizowanie turniejów nocnych (w latach 2009-2012 zostało rozegranych sześć takich imprez – wszystkie deblowe).

W maju 2010 roku korty ucierpiały w skutek powodzi, jaka nawiedziła w tym czasie Kalisz. Dzięki wspólnemu wysiłkowi członków Towarzystwa oraz wsparciu władz miasta, nawierzchnia ziemna została wymieniona, a rozgrywki wznowiono już pod koniec czerwca.

KTT każdego roku jest organizatorem szeregu turniejów oraz rozgrywek ligowych. Na naszych kortach odbywają się (lub odbywały) otwarte mistrzostwa Kalisza amatorów oraz dzieci i młodzieży; turnieje z cyklu mistrzostw Wielkopolski, zawody wchodzące w skład kalendarza atp (amatorski tenis polski – największa ogólnopolska organizacja zajmująca się rozgrywkami dla amatorów), cykl turniejów deblowych (w latach 2011-2012 zorganizowaliśmy łącznie aż 10 takowych), zawody drużynowe (4-osobowe teamy, z różnych okolicznych ośrodków tenisowych) oraz wiele innych turniejów o zasięgu regionalnym.

Od kilkunastu lat, przez blisko sześć miesięcy każdego roku (od maja do października), toczą się rozgrywki ligowe KTT. Co roku liczba uczestników tych emocjonujących zmagań rośnie. Przez pierwsze lata rozgrywki toczyły się tylko na dwóch szczeblach, a już w 2012 roku mieliśmy cztery ligi, a także „Ligę +50”, w których łącznie uczestniczyło blisko 70 osób! W kolejnych latach planujemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić i rozbudować tą rywalizację.

Liczymy, iż znajdujemy się dopiero na początku tworzenia historii Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, co jest równoznaczne z historią całego kaliskiego tenisa amatorskiego. W najbliższych latach zrobimy wszystko, aby z dumą móc zapisać kolejne rozdziały tej historii.